45 tytułów dzienników, tygodników, dwutygodników, miesięczników i kwartalników czeka na Was codziennie w Czytelni Ogólnej.
Oprócz dzienników - ,,Gazety Wyborczej", ,,Gazety Lubuskiej", ,,Rzeczpospolitej", ,,Sportowca", ,, Dziennika Gazeta Prawna" i ,,Naszego Dziennika" – zachęcamy do lektury największych tygodników polskich - ,,Angory", ,,Forum", ,,Do Rzeczy", ,,Polityki", ,,Newsweeka", ,,Tygodnika Powszechnego", ,,Przewodnika Katolickiego", ,,Niedzieli", ,,Gazeta Polska" oraz dwóch lokalnych - ,,Tygodnika Krąg" i ,,Tygodnika Regionalna".
Proponujemy też:
* dla kobiet - ,,Twój Styl", ,,Wysokie Obcasy Ekstra", ,,Panią", ,,Elle", ,,Burdę", ,,Galę", ,,Przyjaciółkę", ,,Zwierciadło" i ,,Claudię";
* dla miłośników nauki, odkryć i tych którzy chcą poznać i lepiej zrozumieć świat - ,,Focus", ,,Wiedza i Życie", ,,Świat na dłoni" i ,,Świat Nauki";
* dla osób szukających porad zdrowotnych - ,,Poradnik Domowy", ,,Diabetyk" i magazyn psychologiczny ,,Charaktery";
* dla obieżyświatów - ,,National Geographic";
* dla domatorów i domorosłych architektów wnętrz - ,,M jak mieszkanie" i ,,Werandę";
* dla fanów motoryzacji - ,,Auto Świat" i ,,Motor"';
* dla miłośników muzyki - ,,Teraz Rock";
* dla ogrodników - ,,Mój piękny ogród";
* dla hobbystów - ,,PC Format", ,,Komputer świat" i ,,Książki. Magazyn do czytania".
Bardziej ambitnych czytelników zachęcamy do lektury ,,Literatury na świecie" i ,,Twórczości".
Nie zapomnieliśmy też o najmłodszych. W Bibliotece dla Dzieci Bibluś mają oni do wyboru ,,Świerszczyka" i ,,Victora juniora".
Przypominamy, że korzystanie z prasy jest bezpłatne. Czytelnia jest otwarta sześć razy w tygodniu, w poniedziałki od 11.00 do 17.00, we wtorki, środy, czwartki i piątki od 9.00 do 17.00 i w soboty od 9.00 do 15.00. Można też na trzy tygodnie (oczywiście bezpłatnie) wypożyczyć kolorowe tygodniki i miesięczniki. Zapraszamy!